Zaproszenie klub 24.02.2016

wpis w: Klub dyskusyjny | 0
image_pdfimage_print

Zapraszam na czwarte w tym roku spotkanie w ramach Dnia Klubowego członków SEP, które odbędzie się w dniu: 24 lutego 2016 r. (środa)

Od godziny 15:00 do 16:55 w sali 221 Budynku NOT, ul. Piłsudskiego 74 we Wrocławiu
będzie można przy kawie, herbacie i ciastku:  poczytać czasopisma „sekowskie”, jak: INPE, Elektroinstalator, Elektroinfo, Energetyka, Wiadomości Elektrotechniczne, Przegląd Elektrotechniczny;  pograć w szachy, warcaby i inne gry planszowe. W przyszłości planujemy turnieje szachowe, itp.;  zobaczyć co w “trawie piszczy” wykorzystując dostępny komputer stacjonarny lub laptop;  wymienić swoją przeczytaną książkę beletrystyczną na równie ciekawą książkę przyniesioną do Klubu przez kogoś, kto również chciałby poczytać coś nowego.

Od godziny 17:00 do 19:00 w sali 115 Budynku NOT, ul. Piłsudskiego 74 we Wrocławiu

będzie można wziąć udział w kolejnej dyskusji z cyklu Za i Przeciw Odnawialnym Źródłom Energii. Tym razem na temat:

Technologie OZE w zderzeniu z kryzysem globalnym i lokalnym (jak np. zanieczyszczenie powietrza)

Dyskusję będzie prowadził znany Ekolog, Lider Stowarzyszenia Ekologicznego EKOUNIA, Pan Radosław Gawlik.

Krótki opis zagadnień: Podstawowy kryzys globalny, z którym mamy do czynienia, wywołują niewątpliwie zmiany klimatyczne. Wiąże się on bezpośrednio z użytkowaniem paliw kopalnych. Czy świat może być bardziej efektywny i przestawić się na alternatywne źródła energii? Czy nieuchronność kryzysu (-ów) naszej cywilizacji wzrostu znajduje odzew w przygotowaniu na reakcję społeczną, technologiczną (np. OZE) i ekonomiczną.

Z koleżeńskim pozdrowieniem, Czesław Ratajczak Prezes Koła SEP nr 43